Založ si blog

Posledné slovo k diplomovkám

 

Pri príprave tohto videa som si nevdojak spomenul na veľmi známu pieseň z pera môjho najobľúbenejšieho pesničkára Karla Kryla – Veličenstvo kat.

Hlavne na verš: Na rohu ulice, vrah o morálce káže…

 

Som presvedčený, že zúfalí voliči v snahe dosiahnuť zmenu, si bez rozmyslu zvolili capa záhradníkom. Zmena nemôže prísť od niekoho, koho sa morálka a česť nedotkla ani šesťmetrovou tyčou. Zmenu nemôže priniesť ani podvodník, ani zlodej, hoci by jeho úmysly boli tie najlepšie na svete. Zdá sa, že toho čistého a bezúhonného politika nenájdeme v parlamente ani na pravé poludnie so sviečkou.

Preto by bolo nanajvýš vhodné položiť si otázku: Je to ich chyba, či naša?

Odpovedať si už musíme každý sám…

Len to spravme čím skôr, aby nevstúpil do úplnej platnosti druhý verš Krylovej piesne: Před vraty věznice se procházejí stráže….

#JurajStubniak

 

 

Tajní agenti vo verejných funkciách?

09.08.2020

Čím ďalej, tým viac sa ukazuje, že Slovensko nie je suverénnym štátom. Minimálne tí „naši“ predstavitelia viac-menej otvorene plnia úlohy z Washingtonu, Bruselu, Berlínu a ktovie ešte odkiaľ… Kedy budeme mať politikov, ktorí budú v prvom rade zastupovať záujmy Slovenska? Očista politiky zrejme začne až vtedy, keď sa do verejného života vráti morálka. [...]

Fenomén Vallo, časť druhá: „Ako hospodária progresívni politici? “

02.08.2020

Primátor hlavného mesta, Matúš Vallo by mohol byť učebnicovým príkladom takzvanej „novej“ generácie politikov. 👑 Tento „nezávislý“ primátor je historicky prvým, politicky úspešným projektom Progresívneho Slovenska. Jeden z množstva marketingom „prevoňaných“ progresívnych kandidátov, ktorí sa vo farebných ponožkách a bez kravaty škriabu „prebrať [...]

Fenomén Vallo, časť prvá: „Kde sa liahnu progresívni politici“

19.07.2020

Primátor hlavného mesta, Matúš Vallo by mohol byť učebnicovým príkladom takzvanej „novej“ generácie politikov. Tento „nezávislý“ primátor je historicky prvým, politicky úspešným projektom Progresívneho Slovenska. Jeden z množstva marketingom „prevoňaných“ progresívnych kandidátov, ktorí sa vo farebných ponožkách a bez kravaty škriabu „prebrať moc“ aj [...]

Donald Trump

Nechce byť strapatý a oranžový. Trump mení ekologické normy

13.08.2020 18:04

Sprchy budú môcť mať v USA väčší prietok a Američania nemusia klasické žiarovky nahradiť úspornými. Šéf Bieleho domu Donald Trump predviedol, že ego je pre neho viac ako eko.

Donald Trump

Spojené arabské emiráty nadviažu diplomatické vzťahy s Izraelom

13.08.2020 17:34, aktualizované: 22:29

Spojené arabské emiráty sa tak po Egypte a Jordánsku môžu stať treťou arabskou krajinou, ktorá by s Izraelom nadviazala aktívne diplomatické vzťahy.

nôž, krv, zranenie

V nórskom Bergene pobodali najmenej jednu osobu, podozrivú zadržali

13.08.2020 17:32

Predpokladaná páchateľka utrpela zranenia ruky, ktoré si zrejme spôsobila sama.

fico

Smer zvažuje odvolávanie Hegera pre Tipos a zmluvy jeho poradcu

13.08.2020 16:58

Strana Smer je tiež pripravená odvolávať predsedu Národnej rady Borisa Kollára a zbiera už podpisy.

jurajstubniak

Mám rád videoblogy

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 779893x
Priemerná čítanosť článkov: 35450x

Autor blogu

Kategórie