Založ si blog

Kto zachraňuje Európu od koronavírusu?

Stará múdrosť hovorí, že v núdzi poznáš priateľa. Neviem, či Taliani túto starú múdrosť poznajú, ale ak aj nie, v posledných dňoch ju môžu vyučovať v praxi na univerzitách.

Určite aj vám napadlo, prečo ťažko skúšanému Taliansku prichádzajú na pomoc v boji s KORONA  vírusom len tie takzvané „nedemokratické“ krajiny ako je Rusko, Čína alebo Kuba.

V tejto súvislosti je pre mňa nepochopiteľné, že aj táto pomoc je tŕňom v oku určitých slovenských „tiežprominentov“, pre ktorých je Brusel krajinou zasľúbenou, na večné časy a nikdy inak.

 

Režisér neznášajúci vlastný národ, nezrelé vyjadrenia europoslanca Michala Šimečku, impotencia Európskej únie, ktorá môže zapríčiniť odklon od demokracie.

 

Ak vás tieto témy zaujímajú, pozývam vás k sledovaniu doluuvedeného videa:

 

 

 

 

 

Ako nás chcú všetkých sledovať?

29.03.2020

Úvodom sa vás všetkých musím spýtať: Ak sa vzdáte svojich základných slobôd, výmenou za dočasné bezpečie, zaslúžite si potom vrátiť tú slobodu? Podľa Benjamina Franklina a jeho okrídleného výroku, určite nie. K tejto myšlienke a súvisiacemu zákonu sa dnes vyjadrujú politici i občania. Snáď sa vyjadria aj ústavní právnici. Obyvateľstvo prinútené sedieť doma, [...]

Prečo túžia slovenskí umelci po štátnej podpore svojich štábov?

24.03.2020

Tvoriví pracovníci, členovia Slovenskej filmovej a televíznej akadémie, nedávno adresovali Petrovi Pellegrinimu i Igorovi Matovičovi otvorený list. Wanda Hrycová, Milan Lasica, Zuzana Fialová a ďalší žiadajú slovenskú vládu, aby sa prednostne venovala finančným problémom ľudí z umeleckej brandže. Má slovenská vláda zaujatá bojom s pandémiou zachraňovať v prvom rade [...]

seps,

TIS: Štátna firma kupovala respirátory od syna svojho manažéra

30.03.2020 20:45

Podľa Transparency International Slovensko boli respirátory predražené o desaťnásobok.

mapa, koronavírus

Únik či cielený únik? Citlivé informácie o nakazených koronavírusom sú na webe

30.03.2020 19:42, aktualizované: 22:10

Na sociálnych sieťach koluje odkaz na mapu v Google Maps, ktorá má zobrazovať informácie o ľuďoch nakazených koronavírusom aj s miestom, odkiaľ sú.

úrad práce, nezamestnaní, práca, zamestnanie,

Topoľčiansky Decodom ohlásil prepúšťanie, o prácu príde 903 ľudí

30.03.2020 19:24

Podľa konateľa firmy prakticky zo dňa na deň prišli o budúci kompletný odbyt.

Viktor Orbán

Núdzový stav: Orbán dostal od parlamentu bianko šek

30.03.2020 18:35

Kabinet Viktora Orbána zákonodarcovia vyzbrojili na boj s pandémiou koronavírusu mimoriadnymi právomocami. Núdzový stav potrvá dovtedy, kým vláda nerozhodne o jeho ukončení.

jurajstubniak

Mám rád videoblogy

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 61728x
Priemerná čítanosť článkov: 20576x

Autor blogu

Kategórie

Archív